škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
24.ročník - 2018 - zadání
soubor pdfZadání příkladů ke stažení


 1. Mám tři velmi naducané polštáře, na kterých se ale nedá spát. Proto z nich Plusáček potřebuje část odebrat a udělat z nich čtyři polštáře se stejnou hmotností. Kolik bude vážit jeden nový polštář, jestliže původní má 400g?

 2. Plusáček v posteli
 3. Tomáš je celý den na výletě a spočítal si, že ujde průměrně 1km za 15 minut. Nyní je 15:22 a má před sebou ještě pět a půl kilometru. Vlak domů mu jede v 16:54. Jak dlouho mu bude ještě cesta trvat? Stihne vlak? Kolik minut bude na vlak čekat? Popřípadě o kolik minut přijde pozdě?

 4. Plusáček u hradu
 5. Plusáčkovi se promíchala čísla. Najdi vždy tři čísla různých tvarů tak, aby jejich součet byl vždy 10.

 6. Čísla ve tvarech
 7. Na zaplněném parkovišti u továrny bylo 756 aut ve čtrnácti stejných řadách. Kolik aut stálo v jedné řadě? Každá šestá řada byla vyhrazena pro zaměstnance. Kolik parkovacích míst připadá na zaměstnance?

 8. Jsem z dvojčat. Máme ještě jednu šestnáctiletou sestru. Věkový průměr nás tří je 12let. Kolik mi je let?

 9. Lenka má v žákovské knížce 51 známek, z toho 8 jedniček, 3x více dvojek než jedniček, trojek polovinu toho co je dvojek a čtyřek o 5 méně než trojek.
  a) Kolik má Lenka čtyřek a pětek dohromady?
  b) Kterých známek má Lenka nejvíce?

 10. Plusáček u tabule
 11. V jídelně je 23 stolů. U každého stolu jsou 4 židle a na každé židli sedí žák. Plusáček počítá, kolik rukou a kolik nohou mají žáci v jídelně dohromady. Dokážeš to taky?

 12. Umístěte 6 světelných lamp tak, aby 3 ležely uvnitř trojúhelníku, 4 uvnitř čtverce a 4 uvnitř kruhu. Všechny lampy musí být uvnitř alespoň jednoho útvaru.?

 13. Lampy
 14. Plusáček uviděl krásnou zeď postavenou z kostiček (na obrázku).
  Zeď 1
  Zeď 2
  Doma si postavil svoji zeď a chtěl se pochlubit kamarádům. Pro jednoduchost si zapsal jen počet kostiček na sobě. Pomož Plusáčkovi načrtnout kamarádům tuto zeď při pohledu zepředu i z boku. Počet kostiček nad sebou:
  Zeď 3


 15. Plusáček pozval zvířátka na koláčky. Snědli celkem 28 tvarohových, 43 makových a 54 povidlových koláčků. Každé zvířátko snědlo čtyři koláčky, jen medvídek si dopřál o jeden koláček více. Kolik zvířátek přišlo na návštěvu?

 16. Plusáček v cukrárně