škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2017/2018
Předchozí akce Další akce

Lyžařský výcvikový kurz v Peci pod Sněžkou (18. - 23. únor 2018)

Počasí za odměnu
Program nabitý od neděle do pátku, to je lyžařský výcvikový kurz. Ani jeden den jsme nezaháleli, jen ve středu jsme místo odpoledního výcviku vyrazili na procházku do Pece, aby mohli někteří z nás poslat pohledy a jiní zase doplnit zásoby cukrovinek. Proč bychom taky nelyžovali a neběžkovali, když nám slunce svítilo celý týden a obloha byla vždy téměř bez obláčku. Pravda, do Čech už tou dobou mířily ony třeskuté mrazy, a tak jsme tomu museli přizpůsobit výstroj, ale odradit nás to nemohlo. Ve čtvrtek nás sice silný vítr vyhnal do zahřívárny na boudě Svornost a do hotelu na oběd jsme vyrazili o chvilku dříve, než jsme měli ve zvyku, ale odpoledne jsme zase frčeli na svah. Ten byl přímo u hotelu. Na Obzor jezdíme již několik let. Letos nás ale čekalo úplně jiné ubytování. Budova prošla náročnou rekonstrukcí a někteří z nás si užili pokoj s výhledem na Hnědý vrch. Někteří měli u pokoje i krásnou velkou terasu.
O zážitek bohatší jsme také díky tehdy probíhající olympiádě. Asi deset fanoušků neváhalo vstát opravdu velmi brzy na čtvrtfinálový zápas českých hokejistů se Spojenými státy americkými, který pro naše barvy skončil po nájezdech vítězně. Škoda, že semifinále nedopadlo stejně.
Každý rok s sebou vezeme pár žáků, kteří na lyžích nikdy nestáli a každý rok na konci "lyžáku" musíme konstatovat, že se stali lyžaři. Samozřejmě, že nemusí mít ještě úplně dokonalý styl, ale žádný učený přeci z nebe nespadl. Hlavní je, že jsme se do nížiny vrátili všichni celí a spokojení.

Mgr. Helena Kopřivová, učitelka